Weekend zdecydowanie służy wypoczynkowi. Można go spędzać także aktywnie zwiedzając. Poszukując miejsca idealnego na weekend doskonałym pomysłem będzie wybór Poznania, czyli pięknego miasta, które jest stolicą Wielkopolski. Poznań to piękne miasto, w którym można znaleźć bardzo wiele różnorodnych atrakcji zarówno historycznych, a także kulturalnych. Jest to idealne miejsce dla osób, które chcą wypoczywać, ale także aktywnie spędzać czas. To doskonałe miasto na weekendowy wypad.

 

Najciekawsze miejsca w Poznaniu

Jednym z najciekawszych miejsc w Poznaniu i miejscem, z którego słynie Poznań są Koziołki, które można znaleźć w samym rynku Poznania. Jest to doskonale miejsce zarówno dla dzieci, jak i dla osób starszych. W poznaniu można także spotkać Stary Browar, który posiada bogatą historię i słynie z pięknej architektury. W połowie poświęcony jest on sztuce, a w połowie służy, jako miejsce handlowe. Będąc w Poznaniu miejscem wartym odwiedzenia jest także Ostrów Tumski oraz zamek cesarski.

 

Święto Świętego Marcina w Poznaniu

Poznań to miasto, które posiada nie tylko wiele ciekawych miejsc, ale posiada także swoją własną tradycję. To właśnie tutaj można spotkać się z typowo poznańskim świętem, jakim jest święto Świętego Marcina. Jest to hucznie obchodzone święto w Poznaniu. Tego dnia można liczyć na obchód ulicami miast. Święto to związane jest także z pysznymi rogalami, które można spotkać w całym Poznaniu. Są to rogale świętomarcińskie, które warto spróbować będąc w Poznaniu. To ogromne święto Poznaniaków.