Wybierając się do Poznania z dziećmi można liczyć tam na bardzo wiele ciekawych atrakcji dla dzieci. Będąc z dziećmi na pierwszym miejscu warto odwiedzić znajdujący się w Poznaniu ratusz miejski, na którym można znaleźć typową atrakcję, jaką są Koziołki. Kolejnym ważnym miejscem, którego nie powinno zabraknąć na liście jest zoo, w którym dzieci znajdą bardzo wiele ciekawych zwierząt i będą zachwycone. Dla dzieci, które uwielbiają spędzać aktywnie czas świetną atrakcją może być Jezioro Maltańskie, nad którym można znaleźć tor saneczkowy dla dzieci.

 

Atrakcje dla dorosłych w Poznaniu

Do najlepszych atrakcji dla dorosłych w Poznaniu zdecydowanie można zaliczyć Bibliotekę Raczyńskich, która jest ogromną budowlą i warto ją zobaczyć. Oczywiście jak w przypadku dzieci Ratusz z Koziołkami nadaje się także, jako atrakcja dla osób dorosłych. Kolejną atrakcją wartą zobaczenia są domki budnicze, których historia sięga średniowiecza. Dla osób, które interesują się historią oraz architekturą doskonałą atrakcją może być także Zamek Królewski, który gościł bardzo wiele różnych znanych osób.

 

Stary Browar

Stary Browar to kolejna atrakcja w Poznaniu, która jest charakterystyczna dla miasta. Stary Browar to miejsce, kiedy w dawnych latach produkowane było znakomitej jakości piwo. Budynek posiada ten znakomitą architekturę i prezentuje się doskonały sposób. W dzisiejszych czasach Stary Browar to miejsce, które w połowie pełni część handlową, natomiast w drugiej połowie można znaleźć tutaj wiele różnorodnych elementów sztuki nowoczesnej. Jest to idealne miejsce dla wszystkich osób ceniących sobie sztukę.