Mieszkańcy wielkopolski, którzy urządzają swoją sypialnię, mogą zdecydować się na zakupy w sklepach stacjonarnych lub internetowych. Każde z rozwiązań ma swoje zalety. Poznajmy wszystkie plusy zakupów w sklepie stacjonarnym i online na przykładzie sklepu z wyposażeniem sypialni firmy Hilding Anders. To producent najwyższej jakości produktów zapewniających komfortowy i zdrowy sen. Zapraszamy do lektury!

Jakich elementów wyposażenia sypialni szukamy najczęściej?

Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia sypialni jest materac – i takiego produktu szukamy najczęściej, urządzając swoją sypialnię. To on decyduje o komforcie naszego snu i ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Dobry materac na łóżko:

 • pozwala się wyspać i zregenerować siły,
 • daje odpowiednie oparcie dla kręgosłupa i pozwala utrzymać go w naturalnej pozycji,
 • zapewnia optymalną sprężystość i elastyczność,
 • nie jest za twardy ani za miękki: na zbyt twardym materacu nasze mięśnie będą napięte przez całą noc, z kolei na zbyt miękkim będziemy się zapadać w podłoże, co również nie zagwarantuje poczucia relaksu i odpoczynku,
 • jest wykonany z wysokiej jakości, antyalergicznych materiałów, które są bezpieczne dla zdrowia.

Materace do spania marki Hilding Anders mają wszystkie te cechy. Dlatego warto zdecydować się na ich zakup i zagwarantować sobie najbardziej efektywny nocny wypoczynek.

Gdzie znajdziemy większą ofertę wyposażenia sypialni? Sklep internetowy na pewno nie zawiedzie naszych oczekiwań! Sprawdźmy, dlaczego warto robić w nim zakupy.

Jakie zalety posiada kupno wyposażenia do sypialni online?

Gdzie kupić wyposażenie do sypialni? Pierwszą możliwością, jak już wspomnieliśmy, są zakupy przez internet. Decydując się na zakup materaca w internecie:

 • mamy szeroki wybór materacy Hilding Anders, które zapewniają wysoką jakość snu. Najpopularniejsze rodzaje materacy poznamy za chwilę!
 • możemy znaleźć dużą ilość informacji na temat każdego produktu. Materace są dokładnie opisane, często ich cechy są również przedstawione w krótkich, specjalnie przygotowanych materiałach wideo,
 • oszczędzamy czas, ponieważ nie musimy wychodzić z domu,
 • możemy robić zakupy o dowolnej porze – sklepy online są otwarte przez całą dobę,
 • nie ponosimy kosztów dojazdu do sklepów,
 • wiele sklepów internetowych, również sklep z materacami producenta Hilding Anders, oferuje pomoc doradców online. Konsultant poświęci nam czas i pomoże nam w wyborze odpowiedniego materaca,
 • mamy możliwość zwrotu materaca, jeśli nie spełnia naszych oczekiwań.

Najważniejszą zaletą jest bez wątpienia bardzo duży wybór materacy i dostępność najnowszych modeli. W szerokiej ofercie sklepów z wyposażeniem sypialni online znajdziemy m.in.:

 1. Materace sprężynowe.
 2. Materace piankowe.
 3. Materace nawierzchniowe.

Materace sprężynowe to przede wszystkim nowoczesne materace kieszeniowe i multipocket. Zdecydowanie różnią się od klasycznych materacy z wkładem ze sprężyn bonellowych. Mają inną budowę: każda sprężyna umieszczona jest w osobnej kieszonce, czego efektem jest elastyczność punktowa. Jest to właściwość sprawiająca, że powierzchnia materaca ugina się tylko w miejscu nacisku. Jaka jest różnica między materacami kieszeniowymi a multipocket?

 • materac kieszeniowy, np. materac Hilding Fandango, daje optymalne wsparcie dla kręgosłupa i zapewnia dobrą regenerację mięśni,
 • materac multipocket, np. materac Hilding Makarena, gwarantuje jeszcze wyższy komfort wypoczynku. Jak to możliwe? Materac multipocket ma jeszcze większą liczbę sprężyn, dlatego ma lepsze właściwości zdrowotne i zapewnia wyższy komfort snu. Zagęszczenie sprężyn we wnętrzu materaca jest większe, ponieważ ich średnica jest mniejsza.

Materace piankowe to materace wykonane z pianki wysokoelastycznej, termoelastycznej, lateksowej czy poliuretanowej. Na szczególną uwagę zasługuje materac Hilding Conga, zbudowany aż z czterech różnych rodzajów pianek! Idealne wsparcie dla ciała zapewniają dwie wysokoelastyczne pianki o zróżnicowanym stopniu twardości (tzw. 7 stref twardości). Dodatkowo producent umieścił dodatkowe wkładki w strefie ramion: z jednej strony jest to rozgrzewająca pianka Visco, a z drugiej chłodząca pianka FloFom. Materac można użytkować po obu stronach, ciesząc się termoregulacyjnymi właściwościami pianki FloFom latem i rozgrzewającymi właściwościami pianki Visco zimą.

Z kolei materace nawierzchniowe, to tzw. toppery, nakładki na materac główny, które poprawiają jakość snu i stanowią ochronę dla materaca właściwego. Tym samym zwiększają jego żywotność. Jednak najważniejszą funkcją materacy nawierzchniowych jest podniesienie komfortu wypoczynku. Materace te są wykonane z różnych rodzajów pianek. W zależności od tego, jaki materac nawierzchniowy wybierzemy, mogą:

 • zwiększać uczucie miękkości i komfort (np. materac Hilding Alt, wykonany z termoelastycznej pianki Visco o grubości 3,7 cm oraz pianki Flexifoam o grubości 1 cm sprawia, że rano wstajemy naprawdę wypoczęci),
 • podwyższać uczucie twardości (np. materac Hilding Bass, zbudowany ze sprężystej, odpornej na odkształcenia pianki Velvet Touch, zwiększa twardość podłoża do snu),
 • zapewniać właściwości chłodzące (np. materac Hilding Tenor, zbudowany z wysokoplastycznej pianki FloFom, dzięki dobrej wentylacji, tworzy przyjemne warunki do snu).

Kupno wyposażenia sypialni online gwarantuje największy wybór produktów. Możemy wybierać spośród wielu różnych modeli materacy Hilding Anders, o właściwościach odpowiadających naszym potrzebom. Bez problemu znajdziemy materac, który odpowiada wszystkim naszym oczekiwaniom. Materace Hilding Anders są najlepszym wyborem do sypialni i będą nam służyć przez wiele lat.

Jakie zalety posiada kupno wyposażenia do sypialni w sklepie stacjonarnym w Poznaniu?

Stacjonarne sklepy z wyposażeniem do sypialni w Poznaniu również mają swoje zalety. Przede wszystkim możemy przetestować każdy z dostępnych materacy. Sprawdzimy, czy rekomendowana twardość materaca jest dla nas odpowiednia, jak pracuje materac i czy jest nam wygodnie.

Trzeba jednak mieć świadomość tego, że w sklepie stacjonarnym nie znajdziemy wszystkich modeli, które widzieliśmy w internecie i które planowaliśmy przetestować. Ilość materacy dostępnych od ręki jest ograniczona. Oznacza to, że mamy mniejszy wybór produktów.

Z drugiej strony, mamy możliwość bezpośredniej rozmowy ze sprzedawcą. Dla wielu osób jest to argument nie do podważenia, który decyduje o tym, że wybierają zakupy w sklepie stacjonarnym.

Jeśli zatem chcemy kupić wyposażenie sypialni, sklepy internetowe gwarantują najbogatszą ofertę, dodatkowo zamówione produkty otrzymamy wprost pod drzwi, bez wychodzenia z domu. Osoby, które lubią bezpośredni kontakt, mogą jechać do sklepu stacjonarnego. W razie, gdy nie znajdą modelu, na którym im zależało, mogą złożyć zamówienie przez internet. Takie rozwiązanie również zadowoli wiele osób!

Opracowano: zdrowykregoslup.pl