Na współczesnym rynku znaleźć można liczne produkty do spania. Mogą to być ergonomiczne poduszki, które w prawidłowy sposób stabilizują głowę oraz odcinek szyjny kręgosłupa, a także ciepłe i antyalergiczne kołdry. Jednak zdecydowanie najważniejszymi elementami będą tutaj materace do spania. Wśród nich wyróżnić można rodzaje produktów, które odznaczają się wyjątkowymi właściwościami. Jakimi?

Materace twarde – poznaj jego cechy!

Wiele się mówi o tym, że musimy spać na twardym podłożu, aby zachować zdrowy kręgosłup. Nieprawda! Materace twarde, bo właśnie o nich tutaj mowa odznaczają się na tle innych wyjątkowo wysoką twardością, która klasyfikowana jest jako H3 lub H4 – w zależności od stopnia oraz modelu. Jest to nic innego, jak subiektywne odczucie, które musi być zgodne z naszą wagą oraz wzrostem. Dlaczego? Przede wszystkim główną rolę odgrywa tutaj prawidłowe wsparcie kręgosłupa, które nie jest możliwe, jeśli model jest zbyt miękki lub zbyt twardy. Materace twarde są zalecane osobom cięższym, ważącym ponad 80 kg, gdyż ich wnętrze jest w stanie odpowiednio dopasować się do ich anatomicznych kształtów. Osoby lżejsze nie wywierają tak dużego nacisku, przez co ich kręgosłup może się wyginać w niefizjologiczny sposób, co często prowadzi do licznych problemów z plecami.

Materace ortopedyczne – idealne rozwiązanie dla osób schorowanych!

Często zastanawiamy się, jak możemy zapewnić sobie komfortowy sen przy schorowanym kręgosłupie. Możliwe to jest poprzez zainwestowanie w specjalistyczne produkty, takie jak materace ortopedyczne! Posiadają one status wyrobu medycznego, certyfikat jakości oraz właściwości prozdrowotne. To wszystko przekłada się nie tylko na idealne dopasowanie się do naszego kręgosłupa, ale także i najlepsze wsparcie. Jest to ważne dla osób zmagających się z wszelkiego rodzaju problemami z kręgosłupem, w tym chorobami czy schorzeniami. Zaletą materacy ortopedycznych jest minimalizowanie ryzyka wystąpienia oraz pogłębiania się wad, dlatego mogą być nie tylko stosowane przez osoby chore ale także chcące profilaktycznie zadbać o swoje plecy! Co więcej, produkty te idealnie sprawdzą się w przypadku, kiedy to musimy spędzić większość doby w łóżku.

Materace nawierzchniowe – komfort snu w każdym miejscu!

Niepopularną grupę stanowią materace nawierzchniowe. Różnią się one znacząco pod względem budowy oraz zastosowania od materacy wspomnianych wyżej. Są kilkucentymetrowe, a wnętrze stanowi zależna od modelu pianka, która jest w stanie zmienić twardość podłoża, na którym śpimy. Jest to niewiarygodna zaleta, ponieważ możemy dopasować stary materac do swoich aktualnych preferencji czy wagi bez jego wymiany! Co więcej,  materac nawierzchniowy stanowi  formę ochrony materaca głównego, przedłużając jego żywotność. Idealnie sprawdzi się również jako higieniczna i komfortowa mata na kanapę, a także w podróży! Z uwagi na to warto rozważyć zakup materacy nawierzchniowych.

W zależności od preferowanej twardości, wagi, stanu zdrowia czy rodzaju powierzchni, na której śpimy, jesteśmy w stanie znaleźć odpowiedni materac dla siebie. Wszystko za sprawą licznych produktów, jakie oferuje dzisiejszy rynek materacy!